Blat kuchenny drewniany, surowy, klepka, lity Buk A/B 30x4020x620 mm

Dostępność: Dostępny
Cena: 935,90 zł 935.90
  ( 1 mb = 232,81 zł )
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Blat drewniany surowy to produkt w 100% ekologiczny wykonany z litego (w całej swojej grubości) drewna. Dzięki swojej naturalności nadaje on każdemu wnętrzu ciepłego, przyjaznego i niepowtarzalnego klimatu. Drewno na blaty poddawane jest specjalnemu procesowi obróbki podczas którego uzyskuje odpowiednie właściwości wytrzymałościowe. W celu prawidłowej ochrony surowego blatu drewnianego przed wpływem czynników zewnętrznych i intensywnym użytkowaniem koniecznym jest jego pokrycie odpowiednią powłoką poprzez np. olejowanie, lakierowanie lub woskowanie. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy właściwie zabezpieczony i ostatecznie wybarwiony materiał, który idealnie nadaje się m.in. na blaty kuchenne, blaty stołowe, schody, trepy, stopnie, półki, parapety, meble, deski, okładziny ścian czy inne elementy dekoracyjne.

 

GATUNEK DREWNA:

buk (jednolita i stonowana kolorystyka często wybierana do pomieszczeń w stylu skandynawskim. Blat drewniany bukowy jest twardszy od dębowego, ale jest mniej stabilny od niego. Jest dość popularny ze względu na niższą cenę od blatu dębowego. Buk przy 12% wilgotności waży ok. 730 kg/m3 a jego stabilność w czterostopniowej skali wynosi 1/4).

 

SPOSÓB ŁĄCZENIA :

klepka/mikrowczep (blat na grubości lity, a na szerokości i długości klejony z lameli. Blat drewniany klepka łączony na mikrowczepy jest bardziej zróżnicowany pod względem wyglądu od klasycznego blatu typu deska. Nadaje mu to orginalności i charakteru w wyglądzie. Dzięki swojej budowie jest odporniejszy na odkształcenia powierzchni, gdyż łączenie na mikrowczep ogranicza naprężenia drewna i minimalizuje skutki jego odkształcenia - "pracowania" - podczas użytkowania).

 

KLASA :

A/B (jedna strona blatu jest w klasie A, a druga w klasie B. Najpopularniejsza i najwyższa klasa stosowana na blaty. Strona A: sęki zdrowe, zrośnięte do 5mm średnicy; sęki czarne, zrośnięte do 3mm średnicy; równomierna kolorystyka. Strona B: sęki zdrowe, zrośnięte do 15mm średnicy; sęki czarne, zrośnięte do 10mm średnicy; różnorodna kolorystyka i przebarwienia; dopuszczalne zaprawki; dopuszczalna biel).

 

POWŁOKA OCHRONNA :

surowy (blat dostarczany jest w stanie surowym przygotowanym pod samodzielne naniesienie wybranej powłoki ochronno-dekoracyjnej).

 

Blaty drewniane na specjalne zamówienie w wybranej konfiguracji niestandardowej (np. sposób łączenia - klepka lub deska, klasa - A/B lub B/C, powłoka ochronna - surowe, olejowane lub lakierowane), innych wymiarach (np. grubość, szerokość), z wyciętymi otworami pod zlew lub płytę grzewczą, z kątowym połączeniem blatów (np. w literę L lub C) podlegają indywidualnej wycenie: e-sklep@kosmaz.pl

Dane techniczne

Powłoka blatu Surowy
Łączenie blatu Klepka (mikrowczep)
Klasa blatu A/B
Dekor blatu Drewno
Grubość blatu 30 mm
Długość blatu 4020 mm
Szerokość blatu 620 mm
Kolekcja blatów Drewno lite
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl