Blat kuchenny drewniany, surowy, klepka, lity Dąb B/C 28x4020x620 mm

Dostępność: Dostępny
Cena: 1 053,28 zł 1053.28
  ( 1 mb = 262,01 zł )
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Blat drewniany surowy to produkt w 100% ekologiczny wykonany z litego (w całej swojej grubości) drewna. Dzięki swojej naturalności nadaje on każdemu wnętrzu ciepłego, przyjaznego i niepowtarzalnego klimatu. Drewno na blaty poddawane jest specjalnemu procesowi obróbki podczas którego uzyskuje odpowiednie właściwości wytrzymałościowe. W celu prawidłowej ochrony surowego blatu drewnianego przed wpływem czynników zewnętrznych i intensywnym użytkowaniem koniecznym jest jego pokrycie odpowiednią powłoką poprzez np. olejowanie, lakierowanie lub woskowanie. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy właściwie zabezpieczony i ostatecznie wybarwiony materiał, który idealnie nadaje się m.in. na blaty kuchenne, blaty stołowe, schody, trepy, stopnie, półki, parapety, meble, deski, okładziny ścian czy inne elementy dekoracyjne.

 

GATUNEK DREWNA:

dąb (stabilny, twardy materiał o ciepłej kolorystyce. Będąc najszlachetniejszym europejskim gatunkiem drewna dąb jest najczęściej wybieranym materiałem na blaty kuchenne drewniane m.in. z powodu rozsądnej ceny w porównaniu np. do cen gatunków  egzotycznych. Blat drewniany dębowy stosunkowo łatwo daje się barwić i może występować w klejonce litej, na której jest jedna lamela na długości i szersze lamele niż w przypadku klejonki na mikrowczep - tzw. klepka. Dąb przy 12% wilgotności waży ok. 650 kg/m3, a jego stabilność w czterostopniowej skali wynosi 3/4).

 

SPOSÓB ŁĄCZENIA :

klepka/mikrowczep (blat na grubości lity, a na szerokości i długości klejony z lameli. Blat drewniany klepka łączony na mikrowczepy jest bardziej zróżnicowany pod względem wyglądu od klasycznego blatu typu deska. Nadaje mu to orginalności i charakteru w wyglądzie. Dzięki swojej budowie jest odporniejszy na odkształcenia powierzchni, gdyż łączenie na mikrowczep ogranicza naprężenia drewna i minimalizuje skutki jego odkształcenia - "pracowania" - podczas użytkowania).

 

KLASA :

B/C (jedna strona blatu jest w klasie B, a druga w klasie C. Doskonały wybór dla szukających mocnego rustykalnego wyglądu i jednocześnie ekonomiczniejszego od klasy A/B rozwiązania. Strona B: sęki zdrowe, zrośnięte do 15mm średnicy; sęki czarne, zrośnięte do 10mm średnicy; różnorodna kolorystyka i przebarwienia; dopuszczalne zaprawki; dopuszczalna biel. Strona C: sęki zdrowe, zrośnięte, czarne, zepsute; biel; przebarwienia; zaprawki; pęknięcia).

 

POWŁOKA OCHRONNA :

surowy (blat dostarczany jest w stanie surowym przygotowanym pod samodzielne naniesienie wybranej powłoki ochronno-dekoracyjnej).

 

Blaty drewniane na specjalne zamówienie w wybranej konfiguracji niestandardowej (np. sposób łączenia - klepka lub deska, klasa - A/B lub B/C, powłoka ochronna - surowe, olejowane lub lakierowane), innych wymiarach (np. grubość, szerokość), z wyciętymi otworami pod zlew lub płytę grzewczą, z kątowym połączeniem blatów (np. w literę L lub C) podlegają indywidualnej wycenie: e-sklep@kosmaz.pl

Dane techniczne

Powłoka blatu Surowy
Łączenie blatu Klepka (mikrowczep)
Klasa blatu B/C
Dekor blatu Drewno
Grubość blatu 28 mm
Długość blatu 4020 mm
Szerokość blatu 620 mm
Kolekcja blatów Drewno lite
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl